Co to jest Temozolomide SUN?
Lek przeciwnowotworowy o działaniu alkilującym
Co zawiera i jak działa Temozolomide SUN?
Nowo zdiagnozowany glejak wielopostaciowy. Dorośli. Początkowo 75 mg/m2 pc./d przez 42 dni (nie dłużej niż 49 dni) w skojarzeniu z celowaną radioterapią. 4 tyg. po zakończeniu leczenia skojarzonego rozpoczyna się monoterapię (1 cykl trwa 28 dni, należy przeprowadzić do 6 cykli): w 1. cyklu 150 mg/m2 pc. 1 ×/d przez 5 dni, następnie 23 dni przerwy; od 2. cyklu dawkę należy zwiększyć do 200 mg/m2 pc./d i podawać przez 5 kolejnych dni każdego następnego cyklu, o ile nie wystąpią działania toksyczne.
Glejak złośliwy (glejak wielopostaciowy lub gwiaździak anaplastyczny) wykazujący wznowę lub progresję po standardowym leczeniu. Dorośli i dzieci od ukończenia 3. rż. Cykl leczenia trwa 28 dni. U chorych niepoddawanych wcześniej chemioterapii 200 mg/m2 pc. 1 ×/d przez 5 dni, następnie 23 dni przerwy. U chorych poddawanych wcześniej chemioterapii dawka początkowa wynosi 150 mg/m2 pc. 1 ×/d przez 5 dni i może być zwiększona w 2. cyklu do 200 mg/m2 pc. (pod warunkiem, że nie występuje toksyczność hematologiczna).
Kiedy nie stosować tego preparatu?
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu lub dakarbazynę, ciężka mielosupresja, ciąża, okres karmienia piersią.
Dawkowanie preparatu Temozolomide SUN
Podawać p.o., na czczo, kapsułki połykać w całości. Dostosowanie dawki w przypadku wystąpienia toksyczności hematologicznej lub pozahematologicznej – patrz: zarejestrowane materiały producenta.