Co to jest MemoniQ?
Pochodna kwasu γ-aminomasłowego, lek nootropowy
Co zawiera i jak działa MemoniQ?
Mioklonie pochodzenia korowego. Dorośli. Początkowo 7,2 g/d w 2–3 daw. podz., w razie konieczności dawkę można zwiększać co 3–4 dni o 4,8 g/d. Dawka maks. 24 g/d w 2–3 daw. podz. W leczeniu skojarzonym dawki innych leków należy utrzymywać w zakresie zalecanych dawek terapeutycznych. Jeśli to możliwe, po uzyskaniu poprawy klinicznej dawki innych leków należy zmniejszyć. Co 6 mies. należy podejmować próbę zmniejszenia dawki lub odstawienia leku; dawkę należy zmniejszać o 1,2 g co 2 dni, aby zapobiec nagłemu nawrotowi choroby.
Leczenie zaburzeń dyslektycznych u dzieci w połączeniu z terapią logopedyczną. Młodzież i dzieci od 8. rż. 1,2 g 3 ×/d.
Leczenie zawrotów głowy pochodzenia ośrodkowego i obwodowego. Dorośli. 1,2 g 2–3 ×/d.
Kiedy nie stosować tego preparatu?
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu lub pochodne pirolidonu, krwawienie śródmózgowe, schyłkowa niewydolność nerek, pląsawica Huntingtona.
Dawkowanie preparatu MemoniQ
Podawać p.o., w trakcie posiłku lub między posiłkami. U osób w podeszłym wieku leczonych długotrwale należy regularnie oznaczać klirens kreatyniny i w razie potrzeby zmodyfikować dawkę. U chorych z zaburzeniem czynności nerek dawkowanie w zależności od klirensu kreatyniny: 50–79 ml/min – 2/3 zwykle zalecanej dawki w 2–3 daw. podz., 30–49 ml/min – 1/3 zwykle zalecanej dawki w 2 daw. podz., <30 ml/min – 1/6 zwykle zalecanej dawki 1 ×/d. Dostosowanie dawki u osób z zaburzeniem czynności wątroby nie jest konieczne.